. Jak vznikla naše firmy | Valfia  

Aktuality

Jak vznikla naše firmy

V listopadu 2014 jsme my (Lada & Lucie) společně založily naši firmu pod názvem Agentura ValFia, s.r.o. Jejímu vzniku předcházela poměrně dlouhá geneze od počátečního nápadu přes diskuse o možnostech, které se nabízejí až po konečné rozhodnutí firmu založit. O našich začátcích, úspěších i věcech, které se ne úplně podařily, se chceme s Vámi podělit prostřednictvím tohoto blogu.

Všechno začalo v létě 2014, kdy jsme byly dvě matky malých dětí vystresované z nekonečného kolotoče práce – děti – domácnost. Když jsme nad tím smutně debatovaly, došlo nám, že si náš život představujeme úplně, ale úplně JINAK. Třeba takhle: dělat práci, které rozumíme a která nás baví a přitom mít dostatek času na rodinu, jít si zaběhat, zaplavat a do kina nebo si přečíst pěknou knížku. Prostě takový normální život, ale BEZE STRESU.

Nezdá se nám, že bychom měly extra vysoké nároky, ale z nějakého důvodu se nám to nedaří. Chceme prostě usínat večer s pocitem, že máme za sebou příjemný den a že máme důvod těšit se na ten další. I když je třeba zrovna deštivé podzimní počasí bez kousku sluníčka v dohledu.

PROJEKTY neboli DOTACE jsou středobod našeho pracovního světa. Máme s nimi obě spoustu zkušeností, koneckonců se jimi živíme už pěknou řádku let. Umíme je vybrat podle potřeby, napsat na míru jako dobře střižený oblek, umíme je přivést k životu, pohoupat v náručí, provést životními úskalí a dovést do zdárného konce.

Naše obory se dotýkají jen okrajově – Lada se specializuje na výzkumné projekty národní i evropské, v oboru Life sciences, vědy základní i aplikované. Řada z nich je financována Strukturálními fondy v Operačních programech Výzkum pro konkurenceschopnost a Výzkum a vývoj pro inovace. Lucie se specializuje na projekty financované Strukturálními fondy v Operačním programu Životní prostředí. Ve Strukturálních fondech se obě vyznáme a v nich se naše aktivity prolínají.

NÁPAD založit společnou projekční kancelář pro klienty žádající o dotace z evropských fondů začal klíčit. Po rozsáhlé debatě se shodneme na tom, že se zaměříme na projekty z OP Životní prostředí, protože to je oblast, která je dlouhodobě podceňovaná a dotace se jen těžko daří vyčerpat. Do noty nám hraje i naše osobní založení – zatímco Lucie je otevřená osobnost v rozletu a plná nápadů, Lada je člověk, který si žádný detail nenechá uniknout a je v tomto směru trochu pedant. Lucie je plná optimismu, zatímco Lada ji přidržuje realisticky při zemi. Obě jsme komunikativní a přístupné nápadům konvenčním, vzletným i naprosto šíleným, avšak alespoň minimálně realistickým.

Všechno vypadá ideálně a na založení firmy se začínáme těšit, vnímáme to jako úplně novou etapu v našem životě. Na podzim 2014 jsme tudíž úspěšně založily projekční firmu pod názvem  Agentura ValFia, s.r.o. Není příliš těžké přijít na to, jak jsme tento název vymyslely, jsou to zkrátka zkratky našich příjmení. A o tom, jak se nám daří dále, napíšeme v příštím díle našich aktualit O nás.

Nenechte si ujít žádnou zajímavou nabídku!

Stačí vyplnit Váš e-mail a jméno a o aktuálních nabídkách Vás budeme informovat.

92% úspěšnost
získání dotace
Chci dostávat nabídky DOTACÍ
X

Přihlášení k odběru Newslettru DOTACE pro oba operační programy

Vaše jméno*:

Telefon:

Váš email*:

  

Kontrolní otázka: 2+1=? 

ZŮSTAŇTE S NÁMI V KONTAKTU

Volejte na tel +420 777 081 578, nebo pište na valentovazavinacvalfia.cz.

© 2014 Valfia. Všechna práva vyhrazena.